Jak prawidłowo obserwować Plastikowe.pl (i nie tylko) na Facebooku?

Serwis Facebook zmienił zasady pokazywania informacji ze stron, zmniejszając liczbę wyświetlanych treści. Informujemy, co poprawić.

  • Opublikowano: 07.07.2016, 01:01
    Tematyka:
    Skala:

Jeśli korzystacie z serwisu Facebook, możecie polubić stronę Plastikowe.pl. Do niedawna to wystarczało, żeby widzieć powiadomienia o wpisach. Niestety, niedawno Facebook zmienił algorytmy pokazywania informacji z obserwowanych stron, co w praktyce oznacza znaczące zmniejszenie liczby wyświetlanych informacji. W wielu wypadkach będziecie widzieć jedynie część informacji, a często nie będziecie widzieć niczego… bo tak.

Na szczęście można temu zaradzić w paru krokach i poniższa instrukcja nie dotyczy tylko strony Plastikowe.pl, ale praktycznie każdej strony, którą obserwujecie na FB.

Krok 1: Znajdź, co lubisz

Poszukajcie na swoim profilu (w wersji polskiej: Informacje → Polubienia) listy stron, które lubicie. Dla każdej polubionej będziecie mieć taki prostokąt.
Plastikowe.pl na Facebooku - 2016-07

Krok 2: Lubisz to?

Kliknijcie na lewy przycisk (w wersji polskiej: Lubisz to!), aż rozwinie się menu z opcjami “Powiadomienia” i “Posty w aktualnościach”. To dwie niezależnie od siebie opcje, którymi możemy zarządzać i które powinniśmy ustawić.
Plastikowe.pl na Facebooku - 2016-07

Krok 3: Powiadomienia

Po kliknięciu w “Powiadomienia” rozwinie się lista typów informacji (w wersji polskiej: Zdjęcia, Linki, Filmy, Zmiany statusu, Wydarzenia), o których możecie być informowani.
Plastikowe.pl na Facebooku - 2016-07

W przypadku większości stron wystarczy zaznaczenie trzech opcji: Zdjęcia, Linki, i Zmiany statusu.
Plastikowe.pl na Facebooku - 2016-07

Jeżeli jednak chcecie mieć komplet informacji, wliczając materiały wideo czy organizowane konkursy lub imprezy, zaznaczcie wszystko.
Plastikowe.pl na Facebooku - 2016-07

Krok 4: Posty w aktualnościach

Po kliknięciu “Wróć” wracamy do menu opisanego w kroku 2 i tym razem wybieramy “Posty w aktualnościach”. To opcja pozwalająca zmienić priorytet wyswietlania wiadomości z danej strony.
Plastikowe.pl na Facebooku - 2016-07

Dla wszystkich stron standardowo ustawione jest środkowe pole “Domyślnie”. Jeśli nie mamy specjalnych preferencji, możemy zostawić to ustawienie bez zmian.
Plastikowe.pl na Facebooku - 2016-07

Dla stron, które interesują nas szczególnie, możemy wybrać opcję “Wyświetlaj najpierw”. Uwaga: do wyświetlania w pierwszej kolejności można wybrać maksymalnie 30 osób lub stron.
Plastikowe.pl na Facebooku - 2016-07

Krok 5: Powtarzenie dla każdej strony

Niestety, nie żartujemy. Polityka Facebooka spowodowała konieczność ustawienia osobno dla każdej polubionej strony. Jeśli macie ich 20, to nie problem. Jeśli macie ich tysiąc… no cóż, przy okazji zrobicie przegląd i być może wyrzucicie kilka z nich. Na szczęście efekty zobaczycie natychmiast w postaci znacznie większej liczby powiadomień.